Janika Suurmets Tegevliige

Tantsu- ja teatrialane hariduskäik

2010 – 2013 Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituut, teatriteaduse bakalaureuseõpe, kirjanduse lisaeriala

1990 – 1996 Tallinna Balletikool

1988 – 1990 Vanemuise balletistuudio

1987 – 1988 balletistuudio Tartu Rajooni Kultuurimajas

Töökäik

2006 – …     SA Teater Vanemuine balletiartist

1996 – 2002  Rahvusooper Estonia balletiartist

Olulisemad rollid SA Teater Vanemuises aastatel 2006 - 2017

Ints – "Mees, kes teadis ussisõnu"(Pepeljajev, 2018);

Vanaproua – „Naksitrallid“ (koreograafid-lavastajad Janek Savolainen, Katrin Pärn, 2017);

Morag – „Klaver“ (koreograaf-lavastaja Marika Aidla, 2016);

Naisliidu esinaine – “Lumekuninganna” (Silas Stubbs, 2016);  

Frieda – „Meister ja Margarita“ (koreograafid-lavastajad Janek Savolainen, Katrin Pärn, 2015);

Tädi Pruun – „Pähklipureja” (koreograaf-lavastaja Pär Isberg, 2004/2011);

Ristiema – „Uinuv kaunitar” (koreograaf-lavastaja Pär Isberg, 2008);

Myrtha – „Giselle“ (koreograaf-lavastaja Stanislav Fečo, 2007); 

Haldjas – „Suveöö unenägu“ (koreograaf-lavastaja Hugo Fanari, 2005).

Rolle Vanemuises
“Sweeney Todd” (Jonas, 2018), “Kinolina kangelane” (Silas Stubbs, 2018), , “Mamma Mia!” Andersson/Ulvaeus/Mäeots, 2016), “Carmen” (Bizet/Madia, 2015), "Lotte Unenäomaailmas" (Jonas 2015), “Ooperifantoom” (Georg Malvius 2014), “Cabaret” (Hovenbitzer 2012), “Moonlight Express” (Tommingas, 2012) , “Ämbliknaise suudlus” (Hovenbitzer, 2009), “Carrrmen!” (Ruslan Stepanov, 2012), “Evita” (Georg Malvius, 2009); “Casanova“ (David Sonnenbluck, 2011); “Raimonda” (Jelena Pankova, 2013), “Detektiiv Lotte” (Ain Mäeots, 2008); „Peer Gynt“ (Mare Tommingas, 2006), „Peeter Paan“ (Oksana Titova, 2008); “Petruška pärastlõuna” (Pontus Lidberg, 2010); “Mowgli” (Mare Tommingas, 2010); “Abba” (Ruslan Stepanov, 2011); „Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud“ (Mare Tommingas, 2008); “Onegin” (Vassili Medvedjev, 2007); “Queen - The Doors of Time” (Tommingas, 2009).  

Olulisemad rollid Rahvusooperis Estonia aastatel 1996 - 2002

II v. naissolist „Romeo ja Julia“ (Mai Murdmaa, 1998);

Sügis – „Tuhkatriinu“ (Mai Murdmaa, 1996);

Kurtisaan – „Daphnis ja Chloe“ (Mai Murdmaa, 1996);

Jenny – „Armastuse muinasjutt“ (Kennet Oberly, 1993).

Täiendkoolitus

2006 – 2015 Vanemuise balletitrupi külalispedagoogid (Anatoli Karpuhhin, Daniel Job, Jevgeni Neff jt);

2010 Tantsuhariduslik konverents-praktika Tartus „Terve tantsija. Terve tantsuõpetaja“;

1999 Dansens Hus tantsuseminar Kopenhaagenis: ballett – Christine Kono (Hiina), Limoni tehnika – Joe Alegado (USA), hip-hop – Dancing machine (Taani).

Tunnustus

2013 Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliidu kolleegipreemia laureaat

Lisateave

2015 – ...  Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli lavalise liikumise õpetaja;

2009 – …       Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliidu / Eesti Balletiliidu juhatuse liige;

2011 – 2014     Eesti Teatriliidu volikogu liige.