Sündmused

Ballett "Coppelia" taasesietendus Rahvusooper Estonias

Rahvusooper Estonia laval taasesietendub ballett "Coppelia"!

Rahvusooperi kodulehel on kirjeldatud järgnevalt:

Ernst Theodor Amadeus Hoffmanni jutustuse „Uneliivamees“ ainetel
Maailmaesietendus 2. mail 1870 Opéra Paris’s
2010. aasta lavastuse taasesietendus Rahvusooperis Estonia 5. märtsil 2021

„Pole midagi paremat kui „Coppélia“.“
Daily Telegraph

„Rõõmus ja värvikas ballett, mis sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele.“
Daily Express

1870. aastal Opéra Paris’s esietendunud „Coppéliat“ saatis esietendusest alates suur publikumenu ja nii on see kaunis ballett püsinud teatrite repertuaaris pea poolteist sajandit.

Ronald Hyndi koreograafia on juba mitu hooaega vaimustanud English National Ballet’ publikut. Koreograafia põhineb Marius Petipa versioonil ja pakub kaunist klassikat Delibes’i imelise muusika saatel.

Mänguasjameister doktor Coppélius on loonud endale elusuuruses nuku Coppélia ja tema ainsaks sooviks on nukk ellu äratada. Kui Coppéliusele näib, et see on tal viimaks õnnestunud selgub, et noored armastajad Swanilda ja Franz on mänginud talle vingerpussi. Lugu saab läbi eksituste ja seikluste õnneliku lõpu Swanilda ja Franzi rõõmsal pulmapeol.

„Selles loos pole printsi ega printsessi. Lugu räägib külainimestest, poisist ja tüdrukust, kelle armastus on väga lihtne – pole luike ega uinuvat kaunitari. Usun, et seepärast ongi „Coppélia“ olnud balletina nii populaarne, et inimesed saavad end tegelastega samastada. See on väga armas lugu.“
– Ronald Hynd


Blogi