Sündmused

Lvivi Rahvusooperi ballett "Don Quijote"

Oled oodatud Seikluslikule ja Romantilisele Balletielamusele: Don Quijote Tallinnas ja Tartus!
Mainekas ja pikaajaliste traditsioonidega Lvivi Rahvusooper esitleb ühte balletimaailma pärlitest – "Don Quijote". Etendused toimuvad 8. veebruaril Tallinnas, Alexela Kontserdimajas ja 10. veebruaril Tartus, Vanemuise Kontserdimajas. 

Lvivi Rahvusooperi 60-liikmeline trupp saabub Eestisse otse Ukrainast ning sõidab bussis üle 1200 km, et pakkuda meie publikule võimalust sukelduda virtuoosse tantsu maailma, mis viib rännakule, täis seiklusi ja kirglikku romantikat.
 "Don Quijote" ballett põhineb Miguel de Cervantese kuulsal romaanil ning toob lavale peategelase Don Quijote ja tema ustava sõbra Sancho Panza seiklused 17. sajandi Hispaanias. Pealtvaatajatel avaneb võimalus nautida paljusid võluvaid stseene, mis pakuvad unustamatut kunstielamust.
Etendus sisaldab meisterlikult esitatud duette, kus Don Quijote ja Dulcinea demonstreerivad oma kirge ja armastust läbi graatsiliste tantsude. Lisaks toob etendus lavale põnevaid võitlusstseene, kus Don Quijote sekkub erinevatesse olukordadesse ja võitleb tuuleveskitega, tuues lavale actioni ja draama. "Don Quijote" tutvustab ka mitmeid rahvustantse, mis kujutavad Hispaania rahvuskultuuri mitmekesisust ja rikkust.
Rikkalikud kostüümid ja lavakujundus viivad publiku ajas tagasi ning pakuvad tõelist silmailu. Etendus on väga  mitmekesine, sisaldades erinevaid tantsunumbreid, alates kiiretest ja virtuoossetest tantsudest kuni graatsiliste ja romantilisteni, võimaldades näha erinevate stiilide ja tehnikate meisterlikku esitust.
Kasuta erakordset võimalust nautida Lvivi Rahvusooperi professionaalsete artistide poolt esitatavat meeldejäävat etendust. Piletiostuga toetad ühtlasi ka Ukraina kultuuri kestmist ja eluspüsimist nende jaoks nii raskel ajal.


Video: https://www.youtube.com/watch?v=-AuiVjNa6BE

Piletid Piletilevis.
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/ballett/ballett-don-quijote-lviv-national-opera-ukraina-87679/

Balletiliidu liikmetele kehtib sooduskood, mis annab -10 % piletitelt nii Tallinna kui Tartu etendustele.
Sooduskood on saadetus pakkumisena liikmete meiliaadressile!

Blogi