Sündmused

Royal Ballet Gala

Eesti Balletiagentuur esitleb: Ballet Royal Gala

Ivan Vasiliev
Bolshoi teater / Mihhailovski teater
Oksana Bondareva
Mihhailovski teater
Carlos Pinillos
Portugali Rahvusballett
Filipa de Castro
Portugali Rahvusballett
Oleg Gabyshev
Eifmani Ballett
Ljubov Andreeva
Eifmani Ballett
Ilja Markov
Eifmani Ballett
Andrei Szabo
Slovakkia Rahvusballett
Silvia Najdena
Slovakkia Rahvusballett
Ivan Zaitsev
Mihhailovski teater
Ella Persson
Mihhailovski teater
Cristiano Principato
Hollandi Rahvusballett
Elisabeta Formento
Hollandi Rahvusballett

Rahvusvaheline kuninglik galaetendus Ballet Royal Gala peab oma esimest juubelit – etendus toimub Eestis juba viiendat aastat. Tegemist on ainulaadse sündmusega, nimelt ainukese regulaarselt toimuva rahvusvahelise balletigalaga Eestis.

Hoolikalt valitud repertuaar maailma tuntuimatelt klassikalistelt ja kaasaegsetelt lavastajatelt maailma TOP-100 kuuluvate balletitähtede esituses on mõeldud kõigile suure kunsti austajatele ja kultuurihuvilistele.

Ballet Royal Gala toob Eestisse kokku ülemaailmse balletimaailma koorekihi – Venemaast kuni Portugalini. Eri maade balletikoolid on erinevad ja igaühel neist on omapäraseid tugevaid külgi. Kokkuvõttes sulavad kõik need kultuurilised eripärad Alexela Kontserdimaja laval üheks suureks ja võimsaks galaetenduseks.

Sündmuse korraldaja Eesti Balletiagentuuri missiooniks on kohalikule publikule esitatava balleti kvaliteedi tõstmine maailma tuntuimate teatrite tasemele. Esinejate tase on niivõrd kõrge, et mõnega käivad läbirääkimised mitu aastat, enne kui nad Eestisse jõuavad. Balletiagentuur on toonud Eestisse nimesid, keda võib siin näha vaid kord nende karjääri jooksul. Samuti teeb sündmuse eriliseks see, et iga kord valitakse uued ja erinevad esinejad, ning eksklusiivsust lisab asjaolu, et mõned numbrid lavastatakse spetsiaalselt Ballet Royal Gala jaoks.

NB! Ballet Royal Gala raames toimub skulptuurinäituse “Djagilev ise” pidulik avamine, mille korraldajaks on Peterburi elanike ülemaailmne klubi. Näituse avab selle autor Maria Tretjakova ja Tauno Kangro.

Eesti Balletiliidu liikmetele kehtib 25% piletisoodustus. Sooduskoodi leiate e-postkastist või küsige triinu@balletiliit.ee.


Blogi