Uudised

Vanemuise balletiosakonna kolleegipreemia pälvis Raminta Rudžionyte

Vanemuise teatris toimub igal kevadel teatripidu, kus kuulutatakse välja aasta vanemuislased ja kolleegipreemiate laureaadid. Teatri töötajad hääletavad nii oma osakonna kui ka teiste osakondade parimate kolleegide poolt e-hääletusel ning tulemused selguvad lõbusal teatripeol. Peo korraldab igal aastal erinev asutusesisene osakond, sel aastal valisid peo teema ning lavastasid ürituse etteasted balletiartistid.

20. mail toimunud Mehhiko stiilis peo „Cinco De Mayo“ puhuks kaunistas balletiosakond teatrimaja fuajee lillede ja maskidega, toimusid salsa ja bachata tantsutunnid, kommidega täidetud piñata purustamised, esineti mamboga, pakuti mehhikopäraseid jooke ja toite. Kolleegipreemiate väljakuulutamiste vaheaegadel kuvati ekraanile humoorikad videolõigud, mis andsid aimu saabuva preemia kategooriast.

Balletiosakonna kolleegipreemia pälvis Eesti Balletiliidu liige Raminta Rudžionyte.

Teiste osakondade parimad kolleegid olid sel aastal Karl Laumets, Artur Nagel, Rasmus Kull, Kristel Oja, Endel Kroon, Simo Breede, Helen Hansberg, Taavi Kull, Erik Makarov, Kaili Pärn, Riina Raud, Ivi Luhaäär, Ludmila Medvedeva, Karet Eesmäe, Kristin Kaha, Jüri Piir, Ivar Rask, Aare Kiho, Kati Kuusk ja Armin Luik.

Kõigi osakondade poolt said kokku enim hääli draamanäitleja Priit Strandberg ning lavatagusest meeskonnast inspitsient Heli Anni, kes mõlemad pärjati aasta vanemuislase tiitliga. Kõik laureaadid saavad kingituseks meeneid ja teenuseid Vanemuise koostööpartneritelt, aasta vanemuislase tiitliga kaasneb traditsioonilise kingitusena käekell.

Palju õnne laureaatidele!

2019. aasta peo korraldavad Vanemuise orkestrandid. Järgmine korraldaja kuulutati välja mehhiko rütmide saatel lavalt, kui aasta vanemuislased olid uuslavastuse „Sweeney Todd“ rekvisiitidest kuvaldadega purustanud piñata, mis peitis endas korraldusosakonna nime.

Fotod:
Rünno Lahesoo
Silas Stubbs
Klāvs Vasiļevskis

Blogi