Uudised

Vanemuise endised ja praegused tantsijad astuvad üles draamalavastuses „Mees, kes teadis ussisõnu“

21. aprillil 2018 esietendus Vanemuise väikeses majas Andrus Kivirähki samanimelise romaani ainetel Saša Pepeljajevi lavastatud draamalavastus „Mees, kes teadis ussisõnu“.

 Saša Pepeljajev lavastas talle omaste kineetilise teatri vahenditega muinasmaailma, mille tegelasi kehastavad nii draamanäitlejad kui ka neli endist ja praegust Vanemuise tantsijat. Lisaks Janek Savolainenile astuvad tantsijatest üles Eesti Balletiliidu liikmed Rita Dolgihh Leemeti Ema rollis, Aivar Kallaste Ülgase rollis ja Janika Suurmets Rästik Intsu rollis. Kuigi lavastus sisaldab tantsunumbreid, mida esitavad ühiselt draamanäitlejad ja tantsijad ning igal osalejal on lisaks nimirollile veel mitmeid kõrvalosi, oli siiski tantsutaustaga osalistele suurimaks väljakutseks teksti veatu, usutav ning publikusse kostuv ettekandmine. Õnneks võttis publik rollisooritused soojalt vastu.

Tänapäevases teatrižanrite põimumise maailmas peaks ehk balletikoolidki hakkama mõtlema õpilaste ettevalmistamisele, et tekiks julgus ja oskus laulda ning teksti esitada aina populaarsemaks muutuvates žanriülestes lavastustes…

 

Lavastuse info: http://www.vanemuine.ee/repertuaar/mees-kes-teadis-ussisonu/

Fotod: Vanemuise arhiiv, Maris Savik


Blogi